Tribalwars Wiki TR sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Yağma limiti özelliğinin aktif olduğu dünyalarda her oyuncu limiti kadar hammadde yağmalayabilir. İçtima meydanında koordinat girilen bölümün altında son 24 saat boyunca yağmalamış olduğunuz toplam hammadde miktarı ile birlikte yağmalayabileceğiniz hammadde miktarını görebilirsiniz.

Yagmalimiti.jpg

Bu örnekte görüldüğü gibi son 24 saat içinde 711 hammadde yağmalanmış ve yağma limiti 5000'dir. Bu limiti doldurduğunuz taktirde son 24 saatten önceki yapmış olduğunuz yağmalarınızın silinmesini beklemeniz gerekmektedir.

Bu yağmanızın günlük olarak silineceği anlamına gelmemektedir. Sürekli olarak devam eden ve son 24 saati kapsayan bir hesaplama mevcuttur. Örneğin şu anda 2000 hammadde yağmalarsanız, bu yağmaladığınız hammadde miktarını gösteren bölümde 24 saat boyunca yerini koruyacaktır. 24 saatlik bir gerim sayım dolduğunda bu miktar tekrar silinecektir.

Yağma limitiniz dünya ayarlarına bağlıdır. Bu nedenle dünyadan dünyaya bu artış hızı farklılık gösterebilmektedir. Köy sayınıza ve dünyada geçen süreye bağlı olarak artış gösterecektir. Bu artış yağma limitinize saatlik olarak yansıyacaktır.

Standart yağma limiti formülü: (Dünya üzerinde geçen saat / 24 + köy sayınız) * 1000.

(*18. dünya için bu değer 2000 olarak belirlenmiştir.)

(*20. dünya için bu değer 5000 olarak belirlenmiştir.)

Her dünyada yağma limiti için maksimum değer mevcuttur. Bu limit dünyadan dünyaya değişmektedir. Bu maksimum yağma limitine ulaşıldıktan sonra yağma limitiniz tekrar artış göstermeyecek olup yağma limitiniz bu maksimum değerde kalacaktır.

Eğer köy kaybederseniz, formül üzerinde görüldüğü gibi yağma limitinizi etkileyeceği için yağma limitinizin düşmesi mümkündür.