Tribalwars Wiki TR sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Ticaret sayesinde başka oyuncularla hammadde takas etmeye veya onlara gönderme imkanına sahipsin. Bunun nasıl yapıldığını bir sonraki yardım bölümünde öğrenebilirsin.

Serbest ticaret: Burada başka oyunculara hammadde gönderebilirsin.

Takas ticareti: Burada kendin teklif sunabilir ve diğer oyuncularınkini kabul edebilirsin.

Premium Puan Ticareti: Bu yeni eklenen özellik sayesinde premium puan karşılığında diğer oyuncularla hammadde ticareti yapabilirsin. (Bu özellik 22. Dünyada ve sonrasında açılan dünyalarda aktiftir.)


Serbest Ticaret

Serbest ticaret bir arkadaşına veya kendi köylerine hammadde göndermek istediğinde devreye girer.

Bunun ne zaman mümkün olacağı ise tamamen senin dünyada oyuna başlama zamanına bağlıdır.

Her tüccar hammadde olarak en fazla 1000 odun, kil ya da demir taşıyabilir. Bunların 1000 odun, 500 demir veya 500 odun ya da 900 kil ve 100 demir mi olduğu önemli değildir.

Pazar yerini geliştirdiğinde tüccarların sayısı, dolayısıyla da taşınabilen hammadde sayısı artar. » Pazar yerine ilişkin ek bilgiler.

Tanımadığın biriyle hammadde takas edeceksen, bunu daha çok takas teklifleriyle yap, bu sayede hammaddelerin geleceğini garanti etmiş olursun.


Teklif Yoluyla Ticaret

Teklifi oluşturan oyuncu şartları kabul etmiş sayılır. Diğer oyuncunun teklifi kabul etmesiyle takas işlemi gerçekleştirilir.

Bir teklif oluşturmak için pazara gidip kendi teklifleri tıklayın. İstediğiniz gibi bu ekrandan gibi birçok teklifler oluşturabilirsiniz. Daha çok oyuncunun tekliflerini kabul etmesini istiyorsan tekliflerini küçük parçalar halinde oluşturabilirsin.

Diğer oyuncuların tekliflerini görmek için Yabancıların teklifleri’ne tıklayın.


Diğer teklifler bölümünün Pazardaki görüntüsüne bir örnek.

Premium Puan Ticareti

Bu ticaret şekliyle Premium Puan (PP) karşılığında hammadde ticareti yapıp Premium Puan kazanabilir veya Premium Puanlarını değerlendirebilirsin.

Premium Ticareti Nedir?

Premium Ticareti Klanlar'ın yeni özelliğidir.

Ne işe yarar?

Oyuncuların premium puan karşılığında diğer oyunculara hammadde satmasını sağlar.

Nasıl ticaret yapacağım?

Pazarda her zamanki alış satış pencerelerinde Premium Puan için alış veya satış seçeneği olacak, puan tekliflerini arayabileceksiniz.

Premium Puan ticareti.

Bir alt fiyat sınırı var mı?

Minimum ticaret miktarı 10PP'dir.

Peki ya minimum hammadde?

Hammaddeler için minimum veya maksimum sınır yok ancak her pazar gibi en iyi teklifler alıcı bulacaktır yani bir başkası 10PP için 1000 demir verirken aynı fiyat için 100 demir vermenin anlamı yoktur.Lütfen unutmayın bu özellik yakından takip edilecek ve haksız faydalanmaya çalışanlar cezalandırılacaktır.