Tribalwars Wiki TR sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Anabina1.png
Ana Bina
Ana bina sayesinde yeni binalar yapılabilir ya da var olan binalar geliştirilebilir. Ana binanın seviyesi ne kadar yüksekse, yeni binalar o kadar çabuk yapılabilir. Bina yıkabilmen için ana binanın 15. seviyede olması gerekir.
Kisla1.png
Kışla
Kışlada piyade üretebilirsin. Kışlanın seviyesi ne kadar yüksekse birliklerini o kadar hızlı üretebilirsin.
Ahir1.png
Ahır
Ahırda atlı yetiştirebilirsiniz. Ahırınızın seviyesi ne kadar yüksek olursa, o kadar hızlı birlik yetiştirebilirsiniz.
Atolye1.png
Atölye
Atölyede kuşatma silahlarını üretebilirsin. Atölyenin seviyesi ne kadar yüksekse, birliklerini o kadar hızlı üretebilirsin.
Kilise1.png
Tapınak
Tapınak civar köylerde bulunan halkın inançlarını güçlendirir. Tapınağın etkisi altında olmayan köylerin askerleri yarı güçte savaşırlar. Her bir köyün bir tapınağın etki alanında bulunmalıdır. Tapınak yalnızca bazı dünyalarda aktiftir.
Ilkkilise1.png
Ana Tapınak

Ana tapınak civar köylerde bulunan halkın inançlarını güçlendirir. Ana tapınak sadece bir defa ve ancak oyuncunun başka bir tapınağının olmadığı durumlarda yapılabilir. Tapınağın etkisi altında olmayan köylerin askerleri yarı güçte savaşırlar.

Watchtower1.png
Gözetleme Kulesi
Gözetleme Kulesi köye gelen saldırılara karşı etrafı izler. Gözetleme Kulesinin alanına bir saldırı girer girmez varış yerine bakılmaksızın saldırıdaki en yavaş birimi görebilirsin.
Akademi1.png
Akademi
Akademi sayesinde misyoner üretebilir ve köyler fethedebilirsiniz.
Demirci1.png
Demirci
Demircide yeni silahlar araştırabilir ve geliştirebilirsin. Demircinin seviyesi ne kadar yüksekse o kadar iyi silahlar geliştirir ve o derece kısa sırada araştırma yaparsın.
Ictimameydani1.png
İçtima Meydanı
İçtima meydanında savaşçıların toplanır. Bu merkezde saldırı emirlerini verebilir ve birliklerini kaydırabilirsin.
Heykel1.png
Heykel
Heykelde köylüler şövalyeye saygılarını sunarlar. Eğer şövalyen ölürse, burada savaşçılarından birini yeni şövalye olarak atayabilirsin.
Pazar1.png
Pazar
Pazar yerinde başka oyuncularla ticaret yapabilir ya da onlara hammadde gönderebilirsin.
Oduncu1.png
Oduncu
Oduncuların köyünün dışındaki sık ormandan odun keser. Bu odunları hem köyünü geliştirmek, hem de ordunu silahlandırmak için kullanabilirsin. Oduncunun seviyesi ne kadar yüksekse, o kadar çok kalas üretilir.
Kilocagi1.png
Kil ocağı
Kil ocağında işçilerin, köyünü kurmak için önemli olan kili çıkarırlar. Kil ocağının seviyesi ne kadar yüksekse o kadar çok kil çıkarılır.
Demirmadeni1.png
Demir madeni
Demir madeninde, işçilerin savaşların sonucunu belirleyen demiri çıkarırlar. Demir madeninin seviyesi ne kadar yüksekse, o kadar çok demir üretilir.
Ciftlik1.png
Çiftlik
Çiftlik, birliklerine ve işçilerine yiyecek sağlar. Çiftliğini geliştirmezsen köyün büyümez. Çiftliğin seviyesi ne kadar yüksekse o derecede fazla nüfus besleyebilirsin.
Depo1.png
Depo
Depo sayesinde, köyünde üretilen hammaddeleri (odun, kil, demir) depolayabilirsin. Deponun seviyesi ne kadar yüksekse, içinde o kadar çok hammadde depolanabilir.
Gizlidepo1.png
Gizli depo
Gizli depo sayesinde, hammaddelerini güvenli bir şekilde düşmanlarından saklayabilirsin, böylece yağmalanmalarını önlersin. Casuslar, gizli deponuzda ne kadar hammadde sakladığınızı göremezler.
Duvar1.png
Duvar
Sur sayesinde düşman birliklerinden kısmen korunursun. Sur, köy savunmanı ve birliklerinin savunmasını arttırır.