Tribalwars Wiki TR sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Sistemin tanımı

Bu özellik hem deneyimli oyuncular hem de acemi oyuncular için geçerli olacaktır.Ustalık sistemi, rehbere / yol göstericiye ihtiyaç duyan acemi oyuncuları daha deneyimli olan oyuncularımızla eşleştirecektir. Bu sayede oyun hakkında daha fazla bilgi ve yararlı olabilecek tavsiyeler alabilirsiniz.

İşleyiş

Ustalık sistemi için bir görev gelecek ve sizi Profilde bulunan sisteme yönlendirecek. Eğer bir usta olacak özelliklere sahipseniz önerilen çıraklarınızı görmek için sisteme kayıt olmalısınız. Eğer bir çırak olarak belirlenirseniz önerilen ustaların yer aldığı bir liste göreceksiniz. Bir eşleşme bulunduğunda, ustalık ekranında çırak aşağıdaki biçimde görünecektir.

My aprentice.png

Çıraklık ekranında ise usta şu şekilde görünecektir.

My mentor.png

Farklı seçenekler her iki taraf için de mevcuttur. Ustanın, gelişimi takip etmek ve buna uygun şekilde yardım etmek için çırağının köyünü görebileceğini unutmayın! Usta çırağının iyi bir başlangıç yapabilmesi ve bazı püf noktaları öğrenebilmesi için çırağına görevler oluşturabilir.

Mentor quest.png

Farklı görevler oluşturmak mümkündür ve yeni başlayan bir oyuncunun hemen her ihtiyacına uygundur. Çırak, ustasına puan verme imkanına sahip olmasının yanı sıra ustasının başarılı olmadığını düşünmesi durumunda bu ilişkiyi sonlandırabilir. Lütfen usta/çırak ilişkisinde saygılı olmayı unutmayın. Usta, çırağının aktif olmaması durumunda sonlandırmak için seçeneğe sahip olacak.

Çırak ikinci köyünü fethettiğinde mezun olacak ve ustasından ayrılacaktır. Zamanla kendisi de usta olabilir. İlerlemeye devam edip diğer çırakları eğitebilirsiniz. Bir usta aynı anda en fazla 3 çırağı eğitebilir.