Tribalwars Wiki TR sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Big flag.png

Her bayrak, belirli bonusu sağlaması için sadece 1 köye atanabilir, atamadan 24 saat sonra atandığı köy değiştirilebilir. Aynı tip ve seviyedeki 3 tane bayrağı birleştirerek bayrağın etkisini arttırabilirsiniz. Oyun içerisinde çeşitli bayraklar bulabilirsiniz ama 5 seviye üzeri bayrakları satın almanız gerekir. Bayraklar için en yüsek seviye 9'dur!

Köy kaybetmeniz bayrak da kaybetmeniz anlamına gelmez. Ayrıca, bakıcılar bayrak ticareti yapamadığı için bayraklarınıza da herhangi bir zarar gelmesi mümkün değildir.

Bayrak Bonus Tipleri

1 3.png Hammadde üretimi
Hammadde bayrağı dikerek hammadde üretiminizin ne kadar büyüdüğünü görebilirsiniz
2 3.png Asker toplama hızı
Birim üretim bayrağının yükselmesiyle birlikte yeni birliklerin oluşturulması da hızlandırılmış olur. Ayrıca, verimliliği lüks değil zaruri bir ihtiyaçtır.
3 3.png Saldırı gücü
Dalgalanan bayrağın ilhamıyla birlikte, saldırı bayrağı olan birimler, hükümdarlarından gelecek emirler ile daha şiddetli çarpışacaklar.
4 3.png Savunma gücü
Savunma bayrağının dalgalanmasıyla birlikte büyük savunma önlemleri alınacak.
5 3.png Şans
Şans bayrakları ile savaşlardaki şans faktörü manipüle edilerek saldırı sonuçları tahmin edilebilir. Bu gizemle bayrak şansı zorlar. Eğer savaş -20% veya +20% şansa sahipse &6 ile -14% ve 14% yapar.
6 3.png Nüfus kapasitesi
Nüfus bayrağını kaldırarak geniş konutlar ile köylüleri cesaretlendir ve köyünü genişlet.
7 3.png Daha düşük para ücreti
Para bayrağını çekerek servis ücretini düşürmek için baskı yapabilirsiniz.
8 3.png Taşıma kapasitesi
Taşıma bayrağı ile askerlerinize, güç ve cesaret ile daha çok taşıma kapasitesi sağlayabilirsiniz.

Eğer özel bonus tipi olan bir bayrak arıyorsanız, klan arkadaşlarınızla aynı seviyelerdeki bayraklar arasında ticaret yapabilirsiniz.

Bayrak Kazanma Yolları

  • Düşman Ordusunu Yenerek (Şövalye eşyası kazanmak gibi)
  • Misyoner yaratarak
  • Ödülleri kazanarak
  • Belirli görevleri tamamlayarak
  • Arkadaşlarınızı davet ederek

Bayrak Seçimi

Bayrak sayfasını açmak için sağ menüdeki veya köy genel görünümündeki bayrak simgesine tıklayınız. Bayrak, herhangi bir köy için atandığında, 24 saat içerisinde başka bir köye atanamaz. Seçili köye bayrak atamak için bayrağın üzerine tıklayınız. Eğer aynı tip ve seviyeden 3 tane bayrağınız varsa sol alttaki kırmızı oka basarak geliştirebilirsiniz.

Araştırma genel görünümünde, her köy için atanan bayrakları görebilirsiniz. Ayrıca, bayrak atama ve silme işlemlerini de buradan yapabilirsiniz. Ve en güzeli, bayrak stoğunuz sadece tek world’e bağlı değil, hesabınıza bağlı olarak kullanabilirsiniz. Örnek verecek olursak, Dünya 1’de bayrak kazandınız, bu bayrağı Dünya 3’tede kullanabilirsiniz.


Bayrak Ticareti

Eğer özellikle aradığınız bir bayrak varsa, aynı seviyedeki bayrakları klan arkadaşlarınızla takas edebilirsiniz. Bayrak ticareti sadece 1:1 oradan mümkündür, bakıcılar bayrak ticareti yapamazlar.


Bayrak Satın Almak

Bayrak genel görünümünde, bayrakların nasıl satın alınabileceğini görebilirsiniz.

Flag package1.png Flag package2.png Flag package3.png

Kırmızı, sarı ve yeşil bayrak almak için paket alınız. Her bayrağın bonusu rastgele atanmıştır. 2 bayrağın bonusu aynı olabilir. Her satın alma işleminiz, %25 daha fazla şans ile bayraklardan 1'inin 1 üst seviyede gelme şansını arttırır. Her bayrağın gelme şansı aynıdır ama tek bayrak ile sınırlıdır.


Diğer Bilgiler

  • Bayrak özelliğinin aktif olduğu her dünyada kullanılabilir.
  • Köy kaybetseniz de bayrak sizde kalır.
  • Nufüs bayrağı, sadece nüfusun aşılmadığı zamanlarda silinebilir.
  • Bayraklar araştırılamaz. Saldırı ve savunma bayrakları sadece saldırı ve savunma raporlarında görülür.
  • Simülatör, bayrak bonusları ile çalışması için geliştirilmiştir.