Tribalwars Wiki TR sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Dünyalarda üç türde araştırma sistemi kullanılır.

Basitleştirilmiş araştırma sistemi en sık kullanılan ayardır. 3 seviyeli araştırma sistemi de oldukça sık kullanılır. 10 seviyeli araştırma sistemi son derece nadirdir ve sadece bir kaç dünyada kullanılır.

Basitleştirilmiş araştırma sistemi

Diğer iki araştırma sisteminden fakrlı olarak birimler karşımıza iki seçenekte çıkar: Araştırılmış, ve araştırılmamış.

Eğer demircide araştırma yapılmışsa birim üretilebilir. Ancak seviye sistemi olmadığı için araştırmalar birimlerin savaş güçlerine etki etmezler.

Araştırmayı iptal etme seçeneği yoktur.

3 seviyeli araştırma sistemi

Bu araştırma sisteminde bir köy için en fazla 15 araştırma yapılabilir. Başlangıçta birimlerin araştırma seviyesi genellikle 0' dır yani araştırılmamıştır. İstisnalar: Mızrakçı ve kılıç ustası - bu birimler başlangıçta otomatik olarak araştırılır.

Her birim araştırması maksimum 3. seviyeye kadar yükseltilebilir. 1. seviye araştırıldığında birim üretilebilir. 2. seviyede birimler savaşlarda %25 daha güçlü olurlar. 3. seviyede ise birimler savaşlarda %40 daha güçlü olurlar.

Bir köyde maksimum 15 araştırma yapılabildiği için dikkatli olup hangi birim gerekiyorsa onu araştırmanız gerekir. Araştırmaları iptal edebilirsiniz.

10 seviyeli araştırma sistemi

10 seviyeli araştırma sistemi 3 seviyeli araştırma sistemine benzer ancak her birimi 10. seviyeye kadar araştırmak mümkündür. Birimlerin araştırma seviyeleri ne kadar yüksekse savaşta o kadar iyi savaşırlar. Köydeki toplam araştırma sayısında herhangi bir limit yoktur.