Tribalwars Wiki TR sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Şövalye Yetenek Seti

Yeni şövalye sistemi hakkındaki tüm bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.

Birden fazla şövalye üretimi sadece size özel olmayacak, ancak siz şövalyenin seviyesini arttırabilir ve yeteneklerini köyünüzün ihtiyacı doğrultusunda düzenleyerek size faydalı olmasını sağlayabilirsiniz. Doğru ve hızlı bir şekilde gelişebilmek için şövalyenizle doğru bir strateji izlediğinizden emin olun!


Şövalye

Bir şövalye ile başlayacaksınız, en kısa sürede imparatorluğunuzu büyüterek toplam 10 şövalye etkinleştirebileceksiniz. Belirli köy sayısına ulaştığınızda yeni şövalyenin kilidini açabileceksiniz.

Şu sayıda köylere sahip olduğunuzda yeni bir şövalye üretme hakkı kazanacaksınız: 1 / 3 / 5 / 10 / 20 / 35 / 50 / 65 / 80 / 100

Her şövalye ayrı ayrı seviye atlayarak yetenekler öğrenebilir. Bu yetenekleri yetenek kitapları ile öğrenebilir ya da geliştirebilirsiniz.

Şövalye Deneyimi

Yenisovalye2.png

Bir şövalye seviye atlamak için deneyim kazanabilir. Seviye atlamak bir Beceri Puanı kazandırır ve bu puan Beceri Kitabı okumak için kullanılabilir.

Eğitim

Bir şövalye deneyim puanı kazanmak için özel eğitimler görebilir. Eğitim esnasında, şövalye savaşlara katılamaz ve bonus veremez. Eğer eğitim sırasında konuşlandığı köy fethedilirse, ölür ve bir fayda alamaz.

Bina İnşa Etme

Bir şövalye kendi köylerinizdeki bina inşaatlarını denetleyebilir. Eğer inşaatın başlamasından bitimine kadar köyde kalırsa deneyim kazanır. Deneyim miktarı bina maliyetine bağlıdır.

Saldırı

Bir şövalye saldırıda orduya liderlik ederek deneyim kazanabilir. Deneyim miktarı yenilen birimlerin miktarına bağlıdır. Kendine saldırdığında şövalye deneyim kazanmaz.

Savunma

Bir şövalye kişisel olarak köyü savunduğunda deneyim kazanabilir. Deneyim miktarı saldıran birimlerden yenilenlerin miktarına bağlıdır. Şövalye kendi birimlerinin saldırısına karşı yaptığı savunmadan deneyim kazanmaz.

Diğer oyunculara verilen destekler

Şövalye kişisel olarak diğer oyunculara verdiği desteklerden deneyim kazanabilir. Deneyim miktarı destekte geçirdiği süreye, desteklenen köydeki birimlerinin sayısına ve saldıran birimlerden yendiği birimlerin miktarına bağlıdır. Deneyim günlük olarak, şövalye savaştığında ve destek birimlerinin miktarı değiştiğinde verilir. Şövalye kendi birimlerine karşı destek verdiğinde deneyim kazanmaz.

Yetenek Ağacı

12 farklı beceri vardır ve bu beceriler 4 seviyedir. (Toplamda 48 seviye) Beceriler 3 ayrı bölümdür ve her bölümde 4 seviye mevcuttur. Bir sonraki aşama kilidini açmak için şövalyenizin aşağıdaki seviyeye ulaşması gerekir:


 • Yetenek Aşaması 1 -> Şövalyenin seviye 1 olması gerekir.
 • Yetenek Aşaması 2 -> Şövalyenin seviye 8 olması gerekir.
 • Yetenek Aşaması 3 -> Şövalyenin seviye 16 olması gerekir.
 • Yetenek Aşaması 4 -> Şövalyenin seviye 24 olması gerekir.

Saldırı

 • Hücum: Şövalye ile saldırırken yanındaki baltaların gücü artar. (sırasıyla 5/10/15/30%)
 • Binicilik: Şövalye ile saldırırken yanındaki hafif atlıların gücü artar. ( sırasıyla 5/10/15/30%)
 • Yıkım: Şövalye ile saldırırken yanındaki mancınıkların binalara olan hasarı artar. (sırasıyla 5/10/15/30%)
 • Çarpma: Şövalye ile saldırırken yanındaki koçbaşları sura karşı daha etkili olur. (sırasıyla 5/10/15/30%)

Savunma

 • Kılıç Kullanma:Şövalyenin konuşlu olduğu köyde kılıç ustalarının savunması gelişir. (5/10/15/30%)
 • Falanks:Şövalyenin konuşlu olduğu köyde mızrakçıların savunması gelişir. (5/10/15/30%)
 • Takviye: Şövalyenin konuşlu olduğu köyde binalar kuşatma silahlarına karşılık daha dayanıklı olur. (10/20/30/50%)
 • Kaynayan Yağ:Şövalyenin konuşlu olduğu köyde surun etkinliğini arttırır. (3/6/9/15%)

Köy

 • Motivasyon:Şövalyenin konuşlu olduğu köyde hammadde üretimi artar. (sırasıyla 3/6/9/15%)
 • Mimarlık: Şövalyenin konuşlu olduğu köyde binalar daha hızlı tamamlanır. (sırasıyla 3/6/9/15%)
 • Talimat: Şövalyenin konuşlu olduğu köyde birimler daha hızlı üretilir. (sırasıyla 3/6/9/15%)
 • İkna: Şövalyenin konuşluğu olduğu köyden giden misyonerlerin etkisi artar. (Şövalye saldıran ordu ile birlikte değil, saldırının çıktığı köyde olmalıdır.) (+2 / +4 / +6 / + 10 sadakat kaybı)

Beceri kitaplarınızı tüketerek yetenek ağacınızı yükseltebilirsiniz. Yetenek kitabını iki farklı şekilde kullanabilirsiniz: Beceri ağacında bir aşama üzerine tıklayarak ya da envanterde kullanmak istediğiniz beceri kitabının üzerine tıklayarak.

Animasyon için tıklayın.
Animasyon için tıklayın.

Yeniden özelleştirmek

Şövalyenizi yeniden özelleştirebilirsiniz. Harcadığınız tüm beceri kitapları ve beceri seviyeleri size geri dönecektir ve buna göre yeniden ayarlayabilirsiniz. Ancak bu özellik biraz premium puanına mal olacaktır, bu nedenle başından itibaren iyi bir strateji seçmek sizin için daha iyi olacaktır!

Taşınmak

Çiftliğinizde yeterli alan varsa ve heykeliniz varsa şövalyenizi bu köye taşıyabilirsiniz. Şövalyenin taşınma işlemi belirli bir zaman almaktadır. Ancak taşındıktan sonra eski köyündeki tüm özellikler yeni köyde aktif olacaktır.

Canlandırıcı

Eğer şövalyeniz bir savaşta ölürse onu heykelden tekrar canlandırabilirsiniz. Bu işlem dünya hızı 1 olan dünyalarda 6 saat sürmektedir. Premium puanı kullanarak bu süreyi yarıya indirmeniz mümkündür. Şövalyeniz öldüğünde sahip olduğu tüm etkileri de onunla ölecektir. Bu yüzden onu çok iyi koruyun!